مطلب آموزش فعال کردن درگاه پیام کوتاه برای کاربر

آموزش کامل درخواست ، ثبت و فعال کردن درگاه پیام کوتاه برای کاربران توسط مدیر سایت

کاربران ابتدا خط مورد نظر خود را از پنل خود در قسمت پیشخوان > مدیریت خطوط درخواست می دهند.

- مدیر سامانه کلیه ی درخواست خطوط کاربران را در قسمت پشتیبانی > لیست درخواست ها می تواند مشاهده نماید. 

- درخواست های کاربران به دو صورت درخواست خط اشتراکی و درخواست خط اختصاصی می باشد.

فعال کردن خط اشتراکی برای کاربر:

+ کاربر بعد از درخواست خط اشتراکی اقدام به پرداخت هزینه آن می کند که مدیر سامانه در لیست درخواست ها قسمت عملیات وضعیت پرداخت آن را می تواند مشاهده کند.

+ مدیر سامانه می تواند از منوی کشویی (+) نوع و زیر گروه خط اشتراکی درخواستی را مشاهده کند و از قسمت عملیات، آیکون افزودن به گروه(شکل آدمک) خط مورد نظر را ثبت کند.

فعال کردن خط اختصاصی برای کاربر:

+ بعد از درخواست کاربر مدیر سامانه باید درخواست خط کاربر را از قسمت مدیریت خطوط > درخواست خط اختصاصی  به سامانه صبانوین ارسال نماید، تا مراحل استعلام خط درخواستی از اپراتور انجام گیرد.

+ بعد از اعمال 30 درصد تخفیف  خرید خط اختصاصی برای نماینده و پرداخت هزینه، در صورت کامل بودن اطلاعات هویتی و شناسایی کاربر ، خط درخواستی فعال می گردد.

+ مدیر سایت می تواند از لیست درخواست ها، عملیات ، استعلام آزاد بودن خط را به کاربر ارسال نماید تا هزینه جهت پرداخت به کاربر نمایش داده شود.

+ بعد از پرداخت کاربر، مدیر سامانه از قسمت درخواست ها، عملیات، خط را می تواند برای کاربر فعال نماید.

+++ تمامی خطوط ثبت شده برای کاربران را می تواند در قسمت پیشخوان مدیریت، خطوط ، لیست خطوط مشاهده نماید و در صورت لزوم به ثبت دستی خط از قسمت ثبت  خط اقدام نماید.

توجه داشته باشد که فعال سازی خط تنها منوط به کامل بودن مدارک شناسایی و هویتی کاربر از جمله کارت ملی و شناسنامه و طی مراحل احراز هویت می باشد.

 

دیدگاه ها (30)

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه وارد شوید...

آخرین مطالب

برچسب ها